Zbieramy na Cysternę

Wyjątkowi i wspaniali Mieszkańcy gminy Pawonków i całego powiatu lublinieckiego! Udowodniliśmy w ostatnim czasie wielokrotnie, że nie jesteśmy obojętni wobec ważnych problemów. Dzisiaj prosimy Was o pomoc w rozwiązaniu kolejnego z nich.

My, Strażacy ochotnicy z Łagiewnik Małych chcemy kupić autocysternę. Skąd ten pomysł? W ostatnich latach braliśmy udział w wielu akcjach gaśniczych i wiemy, jak ważny jest czas. Nasze sieci wodociągowe nie nadają się do całkowitego zabezpieczenia przeciwpożarowego w czasie gaszenia pożarów noszących miano dużych oraz bardzo dużych. Hydranty są, ale przy większych akcjach nie ma możliwości utrzymania w nich właściwego ciśnienia wody. A trzeba pamiętać, że mamy w Gminie Pawonków osady, gdzie nie ma w ogóle wodociągów i hydrantów. W czasie tego typu akcji dostarczanie wody odbywa się poprzez dowożenie jej ze zbiorników wodnych, tak udało nam się uratować dom w Łagiewnikach Wielkich w ostatniej dużej akcji gaśniczej.

Autocysterna poza dowożeniem dużej ilości wody do pożarów (22 000 litrów ), może służyć nam również do ratowania zwierząt gospodarskich w czasie suszy, jak również do dowożenia wody do basenów z ujęć, które są w stanie takiej wody dostarczyć.

W ostatnim czasie skupiliśmy się na maseczkach, rękawiczkach i dezynfekcji, ale nie możemy zapomnieć również o wodzie!

Szanujmy wodę, bo ona jest w tej chwili cenniejsza niż złoto, a mamy jej bardzo mało. Brak wody = szybka śmierć…

Mamy już poważną suszę w lasach, a przecież lasy to ogromna część naszego powiatu. Do dziś w naszej, strażackiej pamięci pozostają wielkie pożary w Kuźni Raciborskiej, a minęło już tyle lat. Ta cysterna ma nam służyć również po to, żeby w razie potrzeby ratować nasze cenne lasy. Cysterny, które do tej pory wykorzystywano w gaszeniu pożarów w powiecie lublinieckim, dojeżdżały do nas z Częstochowy czy Cisia, czas dojazdu to około godziny…

Prosimy Was, uwierzcie w to, że nawet niewielka kwota może mieć ogromne znaczenie dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Zapraszamy was do polubienia profilu OSP Łagiewniki Małe na Facebooku – będziemy tam na bieżąco informować o akcji i postępach. Link kliknij tutaj

Link do zrzutki: Kliknij tutaj
Dane do przelewu na konto OSP Łagiewniki Małe
25 1600 1462 1839 7472 9000 0001
BGŻ BNP Paribas

Ochotnicza Straż Pożarna Łagiewniki Małe
Ul.Szkolna 3
42-772 Pawonków
tytuł przelewu:
„Zbieramy na cysternę”

straz_baner2